Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zajímavosti Velemloci na nás pokukují z plakátů po celé Praze
Velemloci na nás pokukují z plakátů po celé Praze
Sobota, 19. červenec 2014 16:37
Velemloci na nás pokukují z plakátů po celé Praze

Pražská zoo si pro svou letošní marketingovou kampaň vybrala neobvyklého tvora. Volba totiž letos nepadla na žádné z prvoplánově líbivých zvířat. Letošním symbolem letní kampaně se stal velemlok čínský. Je to pochopitelné! Vždyť právě Velemlokárium, které bylo otevřeno 31. května, láká v současné době největší počet návštěvníků, nejen domácích, ale i ze zahraničí. Velemlok Karlo a jeho kamarádi z Velemlokária prostě budí zájem! Pokud vás tedy zajímají neobvyklá zvířata, případně očekáváte v létě návštěvu, je Velemlokárium jistě dobrým tipem, kam se v horkých letních dnech vydat. A marketingová kampaň v pražských ulicích vám to připomene.


Ilustrační fotoPraha je v létě tradičně plná turistů, domácích i zahraničních. Někteří přijíždějí organizovaně, jiní individuálně. A na každého z nich se v Zoo Praha těší! Slogany pro marketingovou kampaň jsou tedy dvojjazyčné a angličtina tentokrát graficky dominuje nad češtinou. Velemlok Karlo, největší svého druhu na světě, je skvělým lákadlem pro turisty z mnoha zemí celého světa.


Karlo je obrovským lákadlem


Kdybychom chtěli velemloka označit za krásné zvíře, asi bychom nepochodili. Snad přesněji jeho vzhled vystihují slova jako bizarní, zvláštní, neobvyklé zvíře. Někdy se chce zvolat: „On je tak škaredý, až je krásný!“ Rozhodně jsou velemloci zvláštní zvířata, která si pozornost návštěvníků plně zaslouží. Sezóna je teprve v první půli, ale do pražské zoo si už našlo cestu během měsíce července více než 100 000 návštěvníků a cizími jazyky se to tu jen hemží. je tedy víc než jasné, že zoo vsadila na správnou kartu!


Velemlok čínský


Ilustrační fotoJe to největší mlok na světě. Dosahuje výjimečně délky až 180 cm. Žije v čínských potocích a jezerech. Je pokládán za kriticky ohrožený druh, protože ubývá jeho přirozeného prostředí. V zajetí jej můžeme vidět jen na několika místech na světě - pět velemloků je v USA (Zoo Atlanta, Cincinnati Zoo, Saint Louis Zoological Park) a další čtyři v Evropě (Zoo Drážďany a Rotterdam Zoo). Další jsou také v několika Čínských parcích a zoologických zahradách. Od května 2014 mají také expozici v pražské zoo, pavilón pro tři dospělé jedince a třicet mláďat zahrada stavěla dva roky, hlavní atrakcí je největší velemlok v Evropě.


Pražské Velemlokárium


Nedávno otevřené Velemlokárium v pražské zoo umožňuje pozorovat velemloky ve dvou světelných režimech – „noc“ a „den“. Velemloci jsou totiž aktivnější právě v noci. V Praze pro ně vybudovali pět svébytných nádrží, které jsou umístěny kaskádovitě v různých výškách. To totiž umožní velemlokům uplatnit svou přirozenou potřebu putovat před rozmnožováním proti proudu. Zároveň je mohou pozorovat návštěvníci z mnoha různých úhlů. V nejmenší nádrži je navíc umístěna kamera, díky níž je možné prohlédnout si tyto výjimečné tvory opravdu zblízka.








Foto: zoopraha.cz, Petr Hamerník

pchj



Velemloci na nás pokukují z plakátů po celé Praze